Відбулися лекції Фестивалю науки, приурочені до міжнародного дня світла

Сьогодні ми розпочали святкувати Міжнародний день світла науково-популярними лекціями фестивалю науки. Хоч цього року не було можливості бачити один одного безпосередньо, електромагнітні хвилі (теж, по суті, світло) доносили до учасників через трансляцію на кафедральній youtube-сторінці цікаві розповіді про світлові явища, якими поділилися наші лектори: “16 травня – Міжнародний день світла. А до чого тут лазери?” (Віталій Мочарський,  ТНТУ ім. Івана Пулюя), “Спектроскопія та її можливості” (Владислав Кравченко, КНУ ім. Тараса Шевченка), “Барвистий Космос” (Андрій Ревун, клуб любителів астрономії “ТерАстро”), “Про що розповідає світло далеких зір” (Юрій Скоренький,  ТНТУ ім. Івана Пулюя). Запрошуємо переглянути запис трансляції та долучатися до майбутніх заходів!

International Day of Light Ternopil 2020

Друзі, хочемо Вас потішити: незважаючи на пандемію і карантин, святкові заходи Всеукраїнського фестивалю науки та Міжнародного дня світла – 2020 в Тернополі відбудуться!

Що? – 4 лекції про світло:

«16 травня – Міжнародний день світла. А до чого тут лазери?»

– Віталій Мочарський, к.т.н., ТНТУ ім. Івана Пулюя

«Спектроскопія та її можливості»

– Владислав Кравченко, к.ф.-м.н., КНУ ім. Тараса Шевченка

«Барвистий Космос»

– Андрій Ревун, астрофотограф, клуб любителів астрономії “ТерАстро

«Про що розповідає світло далеких зір»

– Юрій Скоренький, к.ф.-м.н., ТНТУ ім. Івана Пулюя

Де? – онлайн трансляція на youtube-каналі кафедри фізики ТНТУ ім. Івана Пулюя.

Коли?15 травня 2020 року, початок о 15:00.

Як приєднатися? – слідкувати за новинами події, вхід тільки з ясним розумом і яскравою посмішкою.

Не забудьте вподобати fb-сторінку кафедри фізики ТНТУ ім. Івана Пулюя, щоб не пропустити багато цікавого в майбутньому!

Відбулося засідання секції фізики студентської наукової конференції

Сьогодні студенти і викладачі ТНТУ з цікавістю і  задоволенням  провели засідання секції фізики Міжнародної студентської науково-технічної конференції «Природничі та гуманітарні науки. Актуальні питання», яка відбувається у нас щороку. Родзинкою цьогорічного засідання був дистанційний формат проведення – доповіді були зроблені з використанням  сервісу відео-конференцій, вбудованого в наш LMS Atutor. Від того анітрохи не менше, ніж у попередні роки, кипіли пристрасті, фонтанували ідеї та розпирала гордість за роботи наших студентів. Нових ідей, натхнення та здобутків!

Студентська наукова конференція-2020

Запрошуємо до участі у онлайн-засіданні секції фізики студентської наукової конференції 24.04.2020 з 16 до 17 години. Щоб забезпечити якнайлегший доступ до вебінару, засідання буде проведено у ЕНК “Фізика: дистанційний підготовчий курс“.

Студентська олімпіада з фізики 2020

У четвер, 27 лютого 2020 року, з 14:40 год в ауд. 2-14 відбулася олімпіада з фізики серед студентів ТНТУ. Переможцями олімпіади стали студенти групи СІ-11 Діана Величко та Михайло Олійник. Вітаємо переможців та бажаємо нових здобутків!

Відбулися Пулюївські читання-2020!

Сьогодні ми святкували 175-ту річницю від дня народження Івана Пулюя в товаристві школярів та студентів. Пулюївські читання цього року стали особливими та незабутніми. До присутніх з вітальним словом звернулася Ольга Збожна, яка багато праці доклала для дослідження спадщини Пулюя та інших наших видатних краян. Про життєвий шлях, наукові досягнення та перекладацьку діяльність вченого ґрунтовно розповів Олександр Рокіцький. Valeriy Lazaryuk провів своєрідну віртуальну екскурсію Прагою, показав місця, пов’язані з долею Івана Пулюя, фото автентичних ламп, які створив видатний вчений та розповів про експерименти з ними. З особливою цікавістю школярі долучилися до відкритої лабораторії, під час якої Oleksandr Kramar показав та пояснив чимало розрядів у газах та розкрив внесок Івана Пулюя у дослідження катодних променів. Наприкінці читань присутні оглянули експозицію музею Івана Пулюя в ТНТУ.

Запрошуємо молодь на Пулюївські читання!

З нагоди 175-х роковин видатного українського вченого Івана Пулюя в понеділок, 3 лютого 2020 року в музеї ТНТУ відбудуться Пулюївські читання для учнівської молоді, під час яких О.М. Рокіцький проведе екскурсію та розповість про життєвий шлях, наукову, перекладацьку та громадсько-політичну діяльність нашого великого замляка, В.В. Лазарюк продемонструє рідкісні матеріали про празький період життя вченого, О.І. Крамар проведе відкриту лабораторію для школярів “Газові розряди в контексті відкриттів Івана Пулюя”.

Читання розпочнуться о 14-й годині.

З повною програмою святкових заходів можна ознайомитися на сторінці новин ТНТУ.

Відійшов у вічність Л.Д.Дідух

З глибоким сумом повідомляємо, що 7 листопада 2019 р. на 80-му році життя відійшов у вічність наш дорогий колега, професор кафедри фізики Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктор фізико-математичних наук Леонід Дмитрович Дідух.
З 1965 р. доля Леоніда Дмитровича пов’язана із нашим університетом, де він успішно поєднував викладацьку роботу з науковою, докладав чимало зусиль для становлення кафедри фізики.
Леонід Дмитрович був визнаним авторитетом серед українських фізиків, незмінним головою Тернопільського осередку Українського фізичного товариства з моменту його заснування. Завдяки невтомній енергії Л.Д. Дідуха, в університеті були успішно проведені багато наукових конференцій, безліч наукових семінарів. Професор Дідух був автором більш ніж десяти підручників, понад 200 статей в українських та закордонних фахових журналах.
Завжди толерантний, уважний до потреб студентів та співробітників, Л.Д. Дідух заслужив повагу колег та багатьох поколінь випускників.
Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким і розділяємо з ними біль втрати.
Панахида відбудеться 8 листопада о 19 годині в Домі печалі (вул. Микулинецька, 27), похорон – 9 листопада о 12 годині.

Нобелівський семінар-2019 Тернопільського осередку УФТ

06 листопада 2019 року семінар Тернопільського осередку Українського фізичного товариства знову зібрав широке коло університетських науковців, вчителів шкіл міста Тернополя та Тернопільського району, студентів, усіх, хто цікавиться поступом науки. Учасники зустрічі отримали від співробітників кафедри фізики ТНТУ ім. І.Пулюя детальну інформацію про Нобелівську премію з фізики за 2019 рік, вручену за теоретичні відкриття у фізичній космології та за відкриття екзопланети, що обертається навколо сонцеподібної зірки (доповідач – Ю.Л. Скоренький); прослухали ретроспективну розповідь про Нобелівську премію з фізики за 1989 рік за винахід методу роздільних коливальних полів і його використання у водневому мазері й інших атомних годинниках, а також розробку методу втримання одиночних іонів (доповідач – Ю.М. Довгоп’ятий). Чималий інтерес викликали наведені Ю.М. Довгоп’ятим цікаві факти стосовно створення і вдосконалення літій-іонних батарей (Нобелівська премія з хімії за 2019 рік). Учасники семінару також подискутували про стан досліджень ближнього космічного простору у 2019 р. (доповідач – О.І. Крамар).
Відеозапис доповідей розміщено тут https://www.facebook.com/yuriy.skorenkyy/videos/2611086408955982 Запрошуємо до перегляду цьогорічного та до участі у наступних Нобелівських семінарах!

Відкрите заняття Мочарського В.С.

У п’ятницю, 15.11.2019 р., на третій парі (11:10-12:30) відбудеться відкрите заняття к.т.н., ст. викладача кафедри фізики Мочарського Віталія Сергійовича – лабораторне заняття з механіки та молекулярної фізики (група РА-11, РБ-11, РВ-11, РН-11, ауд. 2-17).

Запрошуються усі бажаючі!

Scientia vincere tenebras