Міжнародний день світла у рік квантової науки та технологій

16 травня ми, як і щороку, відзначили Міжнародний день світла. Цьогоріч подія була особливою – адже одночасно ми святкували й International Year of Quantum Science and Technology! Обидва свята ТНТУ проводить у міжнародному статусі: International Day of Light 2025 in Ternopil офіційно зареєстрований на сторінці https://www.lightday.org/events/, а відкрита лекція “Light of the Quantum Science” – на сторінці https://quantum2025.org/iyq-event/light-of-the-quantum-science/

Організатори – співробітники кафедри фізики Віталій Мочарський та Юрій Скоренький розповіли присутнім про нерозривний зв’язок між працями Івана Пулюя, X-променями та Нобелівською премією (до речі, не тільки з фізики – X-промені принесли відзнаки також в галузях хімії, фізіології та медицини), European X-Ray Free-Electron Laser Facility – найбільший лазер на вільних електронах у світі, де нещодавно проводив дослідження Віталій Мочарський, та сучасний стан галузі квантових обчислень (і при цьому довелося неодноразуво згадувати іншого нашого видатного краянина – Олександра Смакулу, 125 років від дня народження якого святкуватимемо восени).

Відбулася учнівська олімпіада з фізики, присвячена 180-річчю від дня народження Івана Пулюя

15 травня 2025 року школярі Тернопілля зібралися в стінах університету Пулюя, щоб позмагатися за першість в  учнівській олімпіаді з фізики, приуроченій до 180-річчя від дня народження Івана Пулюя. Ця олімпіада є одним із заходів, якими область відзначає черговий ювілей  видатного українського вченого-фізика, електротехніка та громадського діяча Івана Пулюя.
Задачі, запропоновані учасникам, базувалися на науковій та винахідницькій діяльності вченого, тому дозволили учням на певний час відчути себе молодим Пулюєм та поглянути на природу і техніку його очима.

Майстер-клас з технологій віртуальної та доповненої реальності

13 травня 2025 року наш колега, керівник Cyber-Physical Systems Laboratory at TNTU Oleksandr Kramar провів у інноваційному коворкінгу Open Space Ternopil перший відкритий майстер-клас з технологій віртуальної та доповненої реальності для школярів та вчителів тернопільських шкіл. Учасники не лише краще пізнали ці новітні інструменти, а також на власному прикладі переконалися, що віртуальну реальність можна використовувати не тільки для розваг. Серед власних розробок в галузях VR та AR особливий інтерес викликали ті, які були створені студентами ТНТУ (ці приклади доводять, що зацікавлений учень зовсім швидко може перетворитися на IT-професіонала, і ми знаємо, як цього досягти ).