З першого квітня по четверте травня громадське об’єднання «Вікімедіа Україна» проводить конкурс з написання статей з астрономії та фізики WikiPhysContest-2016 в українській Вікіпедії .
Взяти участь у конкурсі і виграти коштовні призи може будь-який користувач української Вікіпедії. Цьогорічний конкурс буде проводитись у двох категоріях (окремо):
- астрономія та фізика космосу (а також космологія, астрофізика, галактична та позагалактична астрономія, астрочастинкова фізика, ближній космос)
- теоретична фізика і фізика ядра та елементарних частинок (а також фізика прискорювачів частинок, фундаментальні фізичні теорії, явища, квантовомеханічний світ і т. д.)
Більш детальну інформацію про умови конкурсу можна знайти на сторінці організатора.
21 березня 2016 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася наукова конфереоція, приурочена до 100-річчя Загальної теорії відносності. Співорганізаторами конференції стали Наукове товариство ім. Шевченка та Західний науковий центр НАН України та МОН України.
Було виголошено доповіді :
- Загальна теорія відносності: від створення до тріумфу (В.О. Пелих, ІППММ НАН України);
- Релятивістська космологія: від моделі Айнштайна до PLANCK2015 (Б.С. Новосядлий, Астрономічна обсерваторія ЛНУ ім. І. Франка);
- Антигравітаційні ефекти в загальній теорії відносності (Р.М. Пляцко, ІППММ НАН України);
- Теорія відносності – наріжний камінь сучасної фізики (Ю.Г. Яремко, ІФКС НАН України).
Серед іншого, учасники обговорили найновіші дані про експериментальну реєстрацію гравітаційних хвиль.
Якщо бажаєте взнати більше про цю та інші захоплюючі сторінки фізики, запрошуємо відвідати науково-популярні лекції “Горизонти науки”, які відбудуться у ТНТУ в травні, в рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2016.
2 березня на кафедрі фізики відбулася олімпіада, у якій взяли участь студенти факультету інженерії машин, споруд та технологій, факультету прикладних інформаційних технологій та електроінженерії а також факультету інженерії машин, споруд та технологій. Перемогу здобув Віктор Ласько – студент групи МІ-21. Вітаємо переможця та всіх учасників олімпіади!
Рішенням атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України Юрію Миколайовичу Нікіфорову присвоєно вчене звання професора кафедри фізики.
Вітаємо Юрія Миколайовича із заслуженим здобутком і бажаємо міцного здоров’я та нових успіхів у науковій та освітній діяльності!
Scientia vincere tenebras