Фестиваль науки

Запрошуємо до участі у фестивалі науки – 2021! До зустрічі на святі науки!

Міжнародний день світла та Фестиваль науки – 2020.

16 травня 2020 року онлайн (запис трансляції).

Віталій Мочарський “16 травня – Міжнародний день світла. А до чого тут лазери?”

Владислав Кравченко “Спектроскопія та її можливості”

Андрій Ревун “Барвистий Космос”

Юрій Скоренький “Про що розповідає світло далеких зір”

Фестиваль науки – 2019.

17 травня 2019 року о 14:30 в читальній залі науково-технічної бібліотеки (вул. Руська, 56, 3 поверх 2 корпусу ТНТУ) відбулися науково-популярні лекції

Фестиваль науки – 2018.

У середу, 16 травня 2018 року, о 15 годині у читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І.Пулюя в рамках Всеукраїнського фестивалю науки відбулися науково-популярні лекції «Горизонти науки» для учнівської та студентської молоді:

  • Що таке кіберфізичні системи? (Юрій Скоренький, завідувач кафедри фізики).
  • Дивовижний світ оптичних ілюзій. (Олександр Крамар, доцент кафедри фізики).

Студенти ТНТУ під керівництвом доцента О.І. Крамара продемонстрували створені ними анаморфні зображення, доцент кафедри комп’ютерних наук О.Б. Назаревич поділився секретами розробки кіберфізичних систем на основі мікроконтролерів, було організовано екскурсії до лабораторій комп’ютерної інженерії, 3D-друку, електрики та магнетизму, електронної мікроскопії.

Фестиваль науки – 2017.

У четвер, 18 травня 2017 року, о 15 годині у читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І.Пулюя в рамках Всеукраїнського фестивалю науки відбулися  науково-популярні лекції «Горизонти науки» для учнівської та студентської молоді:

Учасники, серед них близько шістдесяти учнів шкіл та слухачів Малої академії наук України, відвідали лабораторію електронної мікроскопії, лабораторію електрики та магнетизму. В лабораторії кафедри комп’ютерної інженерії учасникам заходу було запропоновано презентацію “Hardware hacking і не тільки…”

Фестиваль науки – 2016.

У понеділок, 16 травня 2016 року, о 15 годині у читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І.Пулюя в рамках Всеукраїнського фестивалю науки відбулися  науково-популярні лекції «Горизонти науки» для учнівської та студентської молоді:

  • Гравітаційні хвилі:слухаємо голос Всесвіту  (доповідач — Юрій Скоренький, завідувач кафедри фізики  ТНТУ ім. І.Пулюя).
  • Електронний мікроскоп в сучасних наукових дослідженнях (доповідач —  Андрій Сорочак, науковий співробітник НДЛ електронної мікроскопії  ТНТУ ім. І.Пулюя).
  • Сонячні індивідуальні електростанції як альтернатива централізованій системі електропостачання (доповідач — Вадим Коваль,  доцент  кафедри енергозбереження та енергетичного менеджменту ТНТУ ім. І.Пулюя).

Студенти ТНТУ під керівництвом доцента Олександра Крамара продемонстрували цікаві оптичні, електричні та акустичні явища, відбулися екскурсії до лабораторій комп’ютерної інженерії та електронної мікроскопії.

Фестиваль науки – 2015

У четвер, 14 травня, у читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І.Пулюя в рамках ІХ Всеукраїнського фестивалю науки було прочитано цикл науково-популярних лекцій «Горизонти науки» для учнівської та студентської молоді. Так, на науковий захід завітали учні-гімназисти Української гімназії ім.І.Франка (м. Тернопіль), учні Тернопільського технічного ліцею, слухачі обласного відділення Малої академії наук України, студенти-першокурсники ТНТУ.

Присутні мали змогу почути цікаві ознайомчі лекції від науковців університету за темами:

  • Стартап-центри як інструмент реалізації молодіжних інноваційних ідей (доповідач — Владимир Ольга Михайлівна, к.е.н., доц. каф. менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва ТНТУ ім. І.Пулюя). Слухачі ознайомилися із завданнями та діяльністю Стартап центру ТНТУ імені Івана Пулюя, вчилися виявляти інноваційні ідеї, розвивати та реалізовувати нові проекти.
  • Інструментарій сучасної технічної науки: електронний мікроскоп (доповідач — Сорочак Андрій Петрович, наук. співр. НДЛ електронної мікроскопії ТНТУ ім. І.Пулюя). Науковець розповів про будову та принцип дії електронного мікроскопа, його застосування у різних напрямках наукових досліджень, зокрема в механіці руйнування, матеріалознавстві тощо.
  • Дослідження ближнього космосу: сучасний стан та перспективи (доповідач — Крамар Олександр Іванович, к.ф.-м.н., доц. каф. фізики ТНТУ ім. І.Пулюя). Крамар О.І. ознайомив присутніх з особливостями китайської програми дослідження Місяця, застосуванням орбітальних телескопів для вивчення об’єктів Сонячної системи, використанням посадкових модулів для дослідження космічних тіл на прикладі місії “Розетта” при вивченні комети Чурюмова-Герасименко та перспективних досліджень супутників Юпітера.

Також під час наукових лекцій фахівці кафедри фізики провели демонстраційні досліди для вивчення явищ геометричної та хвильової оптики (оптичне волокно, дифкраційні та інтерференційні елементи, поляризатори, голограми, анімовані оптичні ілюзії).

Фестиваль науки – 2014

Лекція “Енергоефективні технології та відновлювальні джерела енергії: світові та українські реалії та перспективи ”, Підгурський Микола Іванович, завідувач кафедри технології і обладнання зварювального виробництва  ТНТУ

Лекція “Сучасний стан та тенденції розвитку ком’пютерної медицини“,
Яворська Євгенія Богданівна, доцент кафедри біотехнічних систем ТНТУ

Лекція “Демонстрація розробок секції робототехніки ТОКТВ МАН“,
Стрембіцький Михайло Олексійович, асистент кафедри  приладів і контрольно-вимірювальних систем ТНТУ

Фестиваль науки – 2013

24 квітня 2013 року в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ імені Івана Пулюя було прочитано цикл науково-популярних лекцій „Горизонти науки”. Після доповідей та відповідей на запитання учасників відбулися  ескурсії до лабораторії електронної мікроскопії, лабораторії лазерних ударних хвиль, регіональної академії CISCO.

Програма засідання

24 квітня 2013 р.
о 1530  – Вітальне слово проректора ТНТУ з наукової роботи проф. Р.М. Рогатинського

              Вітальне слово директора ТОКТВ МАН Мигайчук Л.М.

Науково-популярні лекції:

 Американські та українські дослідження космічного простору: паралелі та перехрестя (проф. М.І. Підгурський, ТНТУ)

 Автоматична обробка та аналіз зображень для збереження здоров’я та планети (Юлія Тарабалка, дослідний центр INRIA, Франція)

 Знайомтесь: бозон Хіггса (Юрій Скоренький, ТНТУ)

 

Фестиваль науки – 2012

19 квітня 2012 року в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ імені Івана Пулюя було прочитано цикл науково-популярних лекцій „Горизонти науки”. Після відповідей науковців ТНТУ на запитання учасників відбулися ескурсії до лабораторії електронної мікроскопії, регіональної академії CISCO.


Програма засідання

19 квітня 2012 р.
о 1400  Вітальне слово проректора ТНТУ з наукової роботи проф. Р.М. Рогатинського

              Вітальне слово заступника директора ТОКТВ МАН Фроленко О.М.

Науково-популярні лекції:

Як стати успішним інженером-машинобудівником: уроки винахідництва  (Бабій А.В., доц. кафедри технічної механіки і сільськогосподарського машинобудування)

Проблеми забезпечення якості програмних систем (Яцишин В.В., доц. кафедри комп’ютерних систем)

     “Нові та перемінні звізди”: про книжку Івана Пулюя та нобелівську премію з фізики за 2011 рік (Скоренький Ю.Л., зав. кафедри фізики ТНТУ)

Інтелектуальна система керування вуличним освітленням міста (Піскун С.О., головний конструктор КБ “Стріла”, Оробчук Б.Я., заст. декана електромеханічного факультету)

Демонстрація власних розробок в галузі робототехніки студентами  факультету контрольно-вимірювальних та радіокомп’ютерних систем

з 16 год.  Екскурсії


Фестиваль науки – 2011

У травні 2011 р. у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулися заходи Всеукраїнського фестивалю науки. Зокрема, 17-18 травня в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ імені Івана Пулюя було прочитано цикл науково-популярних лекцій „Горизонти науки”, 18 травня відбулася спільна наукова сесія з Тернопільським обласним відділенням Малої академії наук, ескурсії до музею Івана Пулюя, лабораторії електронної мікроскопії.

Науково-популярні лекції транслювалися через сервер відеоконференцій (кожен, хто цікавиться досягненнями науки, але не міг відвідати лекції особисто, мав змогу дивитися живу відеотрансляцію та задавати запитання).17 травня 2011 р.

о 1430  – екскурсії до музею Івана Пулюя у ТНТУ та лабораторії електронної мікроскопії ТНТУ

з 15 год. в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І. Пулюя  (корпус №2,  3-й поверх)

Науково-популярні лекції

100 років від відкриття явища надпровідності (Скоренький Ю.Л., зав. кафедри фізики ТНТУ)

Розвиток науки про матеріали: від планетарного до нанорозмірного (Марущак П.О., проф. кафедри автоматизації технологічних процесів і виробництв)

Конструктори молекул (Покотило О.С., проф. кафедри харчової біотехнології та хімії)

Інформаційні технології в приладобудуванні (Паламар М.І., зав. кафедри приладів і контрольно-вимірювальних систем)

Демонстрація власних розробок в галузі робототехніки студентами  кафедри приладів і контрольно-вимірювальних систем

 

18 травня 2011 р.

Спільна наукова сесія з Тернопільським обласним відділенням

Малої академії наук України

 

з 1030  год. в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І. Пулюя  (корпус №2,  3-й поверх)

 

  Вітальне слово ректора ТНТУ проф. П.В. Яснія

Науково-популярні лекції:

     Сучасне і майбутнє радіоелектроніки (Яськів В.І., декан факультету контрольно-вимірювальних та радіокомп’ютерних систем)

     Новітні дослідження космічного простору з допомогою орбітальних обсерваторій (Крамар О.І., доц. кафедри фізики)

Нагородження переможців конкурсів МАН

Екскурсії до музею Івана Пулюя у ТНТУ та лабораторії електронної мікроскопії ТНТУ

 

 Заходи всеукраїнського фестивалю науки 2010 року в ТНТУ

11 травня 2010 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ імені Івана Пулюя було прочитано цикл науково-популярних лекцій „Горизонти науки”. Співорганізаторами заходу стали ТНТУ ім. І. Пулюя, Тернопільський осередок Українського фізичного товариства, Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення Малої академії наук. Учасників привітали перший проректор ТНТУ проф. Луців І.В. та директор ТОКТВ МАН Мигайчук Л.М.

Близько сотні слухачів, серед них учні тернопільських шкіл, слухачі МАН, студенти ТНТУ імені Івана Пулюя, взнали багато цікавого про захоплюючі загадки природи та останні досягнення науки. Були прочитані лекції „Новини з Великого адронного колайдера”  (доц. Ю.Л.Скоренький, ТНТУ) „Космос крізь об’єктив орбітального телескопа „Хаббл” (доц. О.І.Крамар, ТНТУ), „Лазери: вчора, сьогодні, завтра” (проф. Ю.М.Нікіфоров, ТНТУ), „Квантові комп’ютери” (доц. О.А.Пастух, Європейський університет), продемонстровані досліди Н.Тесли (Н.Питуляк, ТНТУ).

Scientia vincere tenebras